krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko
Torek, 14 November 2017 15:18

13. LESKOVŠKO MARTINOVANJE PO STARIH IN NOVIH ŠEGAH

Tudi letos je Kulturno društvo Leskovec pri Krškem ob Martinovem prazniku v jedilnico OŠ Leskovec pri Krškem,izvedlo prireditev<Martinovanje po starih in novih šegah<. Na prireditvi,ki že nekaj časa povezuje ljudi,ki imajo radi domačo glasbo,smeh in stare običaje,so tudi tokrat  z skečem nastopili  leskovški kulturniki: Minka (Mirjana Marinčič) in Tine (Boštjan Arh), ter njuna družina in prijatelji (Klavdija Mirt, Janez Kerin, Filip Černelč, Staša Kerin, Janez Olovec). Celoten večer je med skeči bil popestren tako z pevskimi kot glasbenimi nastopi: leskovške pevke ,katere pod strokovnim vodstvom Damjane Mlakar obujajo in ohranjajo slovensko ljudsko pesem, na klarinetu je zaigrala Viktorija Hruševar ob spremljavi Roberta Pirca iz Glasbene šole Krško, zapela sta Jernej in Marko Železnik ob spremljavi Anje Drstvenšek na citrah, ki je pripravila še solo točko, zaigrali in zapeli so tudi Ramplači Florjan iz Rake ter Ansambel Favoriti. Tudi letos je vino blagoslovil gospod župnik Ludvik Žagar, po končani prireditvi pa so članice rokodelske skupine SOKD pripravile prodajno razstavo, društvo pa je poskrbelo tudi za pogostitev. Celotno prireditev z skeči in glasbenimi nastopi sta povezovala Manca Marinčič in Aleš Ulčnik, da pa je bila prireditev več kot uspešna, so zopet dokazali tudi obiskovalci, saj si jo je ogledalo kar 370 ljudi ,tako številčna publika pa daje članom društva nov zagon za ustvarjanje,kljub prostorski stiski.

Anton Hruševar


 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem