krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko
Ponedeljek, 01 Januar 2018 15:22

KO ŽALOST SE POJAVI KD LESKOVEC PRI KRŠKEM JO ODPRAVI - POZDRAVI


Kot vsako leto smo tudi tokrat v krajevni skupnosti Leskovec "na Janezovo" 27. decembra pripravili, zdaj že tradicionalno, srečanje krajanov ob zaključku leta. Nekako se je prijel ta dan, nekoč poznan tudi kot "tepešni dan". V goste smo povabili člane ansambla Kulturnega društva Leskovec, ki so s svojo komedijo "Pri zdravniku" še enkrat navdušili številno občinstvo v polni dvorani jedilnice OŠ Leskovec, ki prijazno deli svoje prostore s krajani in ponuja dom za kulturne in družabne prireditve ter tako sploh omogoča družabni utrip v krajevni skupnosti. Kot vedno ob tej priložnosti, pa je poskrbljeno tudi za pogostitev krajanov, katero pa so pripravile prizadevne članice Aktiva kmečkih žena Krško polje in člani Društva ljubiteljev suhomesnatih dobrot Leskovec. Samo srečanje pa je sicer nekako izzvenelo v upanju in v pričakovanju izgradnje večnamenske kulturne dvorane v kraju. Tudi občina Krško je prepoznala to potrebo in uvrstila izgradnjo v svoje planske dokumente do leta 2020. Upajmo , da ne ostane le pri načrtovanju in da nas kot se temu reče"imajo samo v planu"!

Tekst: Jože Olovec

Foto: Anton Hruševar 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem