krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko
Četrtek, 28 Junij 2018 13:08


Gostovanje Društva Slovencev Kredarica iz Novega Sada v Leskovcu

Na proslavi ob dnevu državnosti je 25. Junija, v OŠ Leskovec gostovalo Društvo Slovencev Kredarica iz Novega Sada. Po uvodnem pozdravu in čestitki domovini s strani Elze Ajduković, predsednice UO DS Kredarica, so člani društva pripravili recital ob 100-letnici smrti Ivana Cankarja, na katerem so prebirali Cankarjeve citate in lastna besedila z natečaja Skodelica kave. Na koncertu Mešanega pevskega zbora Društva Slovencev pa smo slišali slovenske ljudske, popularne in narodno-zabavne pesmi. Program, ki so ga sooblikovale tudi Pevke ljudskih pesmi KD Leskovec pri Krškem, je bil srčen in ganljiv in je marsikomu priklical solze v oči. Na koncu prireditve sta goste in obiskovalce nagovorila tudi Filip Černelč, podpredsednik KD Leskovec in Jože Olovec, predsednik KS Leskovec. Prireditev se je nadaljevala s prijetnim druženjem v avli šole.

Sicer pa so se vezi med društvoma ustvarile pred dobrim letom, ko je leskovško društvo gostovalo v Srbiji s predstavo Branislava Nušića Žalujoči ostali. Tovrstna srečanja namreč bogatijo ne le člane društev, ampak tudi druge obiskovalce prireditev. Besedilo: Mojca Pacek

Foto: Anton Hruševar












 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem