krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko


SAMOSTOJNA OBNOVITVENA KOLONIJA DRUŠTVA SONČEK POSAVJE

Društvo Sonček Posavje je tudi v letošnjem letu organiziralo samostojno obnovitveno kolonijo za odrasle na Otoku Pašmanu. Skupaj smo se peljali in že na poti doživeli marsikaj zanimivega. Vsakodnevno smo imeli terapije, skrbeli sami zase, pripravljali obroke, pospravljali, se družili in veliko časa preživeli na in v vodi. Izvajali smo vožnje z barko, vožnje s tubo in banano po vodi, vozili smo se z vodnim skuterjem, sup-ali in tudi  letos smo izvajali potapljanje v morju z vso potrebno prilagojeno opremo, ki smo jo v lanskem letu prejeli od PGE Krško. Nekateri izmed njih so bili prvič na Pašmanu in seveda so se tudi prvič potapljali, zato smo jim neizmerno hvaležni, saj teh občutkov mladostnikov in odraslih ne moremo opisati, to moraš samo doživeti, da lahko začutiš njihovo srečo,..... Ogledali smo si tudi ostale bližnje otoke in odšli skupaj na razgledne točke tako, da smo skupaj preživeli čudovit teden. Z ladjo smo odšli tudi na izlet na Kornate, doživeli veliko novega, občudovali lepote narave in na poti nazaj videli tudi delfine.  Iz srca hvala tudi Marjanu in Alešu za vsakodnevno pomoč tako pri transferjih otrok s cerebralno paralizo kot za vse vodne užitke, nasmejane obraze, svoj čas,  ki sta ga  prostovoljno delila z nami. Hvala PGE Krško za prostovoljno delo in celotni ekipi prostovoljcev, ki ste z nami preživeli teden, saj s tako dobro in zanesljivo ekipo lahko  obnovitveno zaključimo  s ponosom in se še naprej veselimo novih izzivov. Hvala vsem.  

Društvo Sonček Posavje
 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem