krajevna skupnost leskovec pri krškem

Iskalnik po strani

leskovec krsko
Ponedeljek, 27 Maj 2019 11:03


ZNANI LESKOVČANI  

V sklopu praznovanja KS Leskovec pri Krškem,je KD Leskovec pri Krškem pripravilo ali izvedlo pogovorni večer z upokojeno knjižničarko in zavzeto raziskovalko krške pa tudi posavske preteklosti Ljudmilo Šribar.

Pogovor njenega delovnega,karijernega in tudi zasebnega življenja je bil nekako razdeljen na tri poglavja, Valvasorjeva knjižnica ,ljubezen do zgodovine in Etnološka zbirka katero soustvarjata skupaj z možem .Kot je dejala,je bila njena edina zaposlitev skozi celo življenje v knjižnici,katera se je v njenem času trikrat preimenovala. Prvič je imela naziv Valvasorjeva knjižnica stalnica Krško,potem Delavska univerza in knjižnica in na koncu Valvasorjeva knjižnica Krško. V  času službovanja je veliko delovala na domoznanstvu,skratka sodelovala pri ustvarjanju zgodovine Občine krško ter širše okolice. Bila je avtorica velikih člankov o kapelicah,njihov namen pa je bil,da bi posamezni kraji dali prispevek o ohranjanju le teh,izpostavila pa je še kapelico na Jerckovem Bregu,od koder je prečudovit pogled na celo krško gričevje,na drugi strani vse do Novega mesta in Hrvaške. Z družino je živela 20 let v Leskovcu pri Krškem,leta 1980,pa so se odločili,da se preselijo v Kobile,kjer so si poleg stare zgradbe sezidali tudi novo hišo,za staro zgradbo(katero bi morali porušiti) pa so kasneje uspeli,da so jo zaščitili kot spomeniško varstvo in v kateri je sedaj Etnološka zbirk. Pogovor je bil obogaten z glasbenim nastopom učenk Glasbene Šole Krško,pogovor pa je vodila Doroteja Jazbec.    


Anton Hruševar

 
Krajevna skupnost Leskovec pri Krškem, Ulica 11. novembra 24, 8273 Leskovec pri Krškem