V nedeljo so v Leskovcu pri Krškem praznovali 4. Župnijski dan,ki je potekal na dvorišču Jožefove dvorane.

Praznovanje so pričeli z Telovsko procesijo,kjer so na začetku stopali otroci z košaricami cvetja, z pevci in praznično sv.mašo. Po končani maši, se je pod šotorom na dvorišču Jožefove dvorane nadaljevalo druženje ob hladni pijači in seveda domačimi dobrotami. V dopoldanskem času so pričeli z kvizom,na katerega so se prijavile dve skupine otrok. V prvi skupini so bili Lan Pribožič,David Pavlin,Naja Naglič,Lea Pirc in Teo Vidmar,v drugi,ki pa je tudi zmagala pa Eva Pavlin,Eva Siter,Matej Bajc,Vid Pirc in Domen Hočevar. Na koncu kviza so na oder povabili še dva prostovoljca iz publike (Benjamin Siter in Brigita Lakner),katera sta prav tako odgovarjala na zastavljena vprašanja,vsi pa so dobili za sodelovanje tudi bogate nagrade. Kviz je vodila Kristina Ogorevc Račič ob pomoči Anamarije Arh. Po kosilu so vse navzoče razveselile z petjem ljudskih pesmi in pripovedovanjem kako je bilo nekoč Moravške Mare,pogovor z njimi pa je vodila Branka Jenžur. Za njimi je sledila še tombola,kjer je bila prva nagrada kolo, druga celoletna naročnin tednika Družina in tretja samokolnica z pripadajočim orodjem. Na koncu se je leskovški župnik Ludvik Žagar zahvalil vsem,ki so pomagali pri izpeljavi župnijskega dneva,vsem prisotnim za prijetno druženje,prav tako pa tudi sponzorjem ,kateri so z svojimi sponzorskimi dejanji omogočili izpeljavo kviza in tombole. Četrti župnijski dan je povezovala Anja Šalamon.

 

Anton Hruševar

 

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2022 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija