Tako kot preteklo leto, je bil tudi letos pričetek pohoda ali zbirno mesto , pred cerkvijo sv. Ane.

Pohod,kateri je že tradicionalen in je bil v sklopu krajevnega praznika 27. maja ,se je končal v Kobilah pri domačiji Kranjčevič-oz na novo izgrajenem igrišču v Kobilah. Letos je bilo pohodnikov bolj malo (13) in kot je še dejal predsednik sveta KS Jože Olovec verjetno zaradi drugih dogodkov ali (obveznosti)v KS ali v občini Krško . Vsi pohodniki so si tako po končanem pohodu ogledali izvedena dela na novo izgrajenem igrišču in črpališče ali zajetje vode v Kobilah,katero kot so dejali naj bi bilo zgrajeno 1941-tega leta. Gostitelj pohoda,ki je trajal približno uro in pol je bil svetnik in član sveta KS Kranjčevič Ivan,sami pohodniki pa pravijo,da bi lahko takšen pohod ponovili še naslednje leto,vendar bi bilo lepo,če bi se ga udeležilo še več krajanov KS Leskovec pri Krškem.

 

Anton Hruševar

 

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2022 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija