V soboto, 19. maja 2018 so imeli člani KD Leskovec pri Krškem delovno akcijo - uredili so namreč okolico Mavzoleja Anastazija Grüna. Uredili so dostop do spomenika, pokosili travo in odstranili odvečno grmičevje.

Povsem vešče so uporabili različne vrste orodij in delovnih naprav, tako da je okolica Mavzoleja dobila povsem nov izgled. Med delovno akcijo so jih slučajno obiskali člani MC krško, ki so bili nad brezhibnim izgledom novo urejenega okolja navdušeni. Vsem krajanom našega kraja in vsem, ki jih zanima preteklost, toplo priporočamo obisk Mavzoleja. Zagotovo si boste obogatili znanje o zgodovini tega dela Slovenije.

 

Tekst: Lejla Andrejaš, KD Leskovec pri Krškem

Foto: Anton Hruševar in Slavko Pirc

 

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2022 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija