Pretekli petek so tudi letos bila na svečani seji podeljena priznanja tako posameznikom kot društvom za dosedanje aktivnosti pri razvoju ali prepoznavnosti KS.

Na začetku seje so si udeleženci najprej ogledali kratek filmski zapis s še živečimi izgnanci, za katerega je spremno besedo oblikovala Mirjana Marinčič,video posnetek pa je pripravil Anton Hruševar,oba člana KD Leskovec pri Krškem. Posnetek pogovora z izgnancem je bil z namenom,da se takšno pričanje ne pozabi in,da se v prihodnje ne bi ponovilo. O preživelih letih v izgnanstvu in vrnitvi so spregovorile: Rozalija,Lavrinšek,Milka Zagorc,Rozalija Volk,Vakselj Franc,Marija Arh(oba že pokojna)Majda Bajc in Arh Ladislav. Po filmskem zapisu se je predsednik KS Jože Olovec zahvalil članom Sveta KS ,kateri skupaj z njim sodelujejo pri uresničitve ciljev,katere so si zadali za dvig kakovosti življenja v KS,prav tako je predstavil dosedanje izboljšave ali obnove v KS,po nagovoru direktorice občinske uprave Melite Čopar,pa je sledila podelitev krajevnih priznanj. Ob 90 letnici je jubilejno priznanje prejelo Čebelarsko društvo Leskovec pri Krškem,za dolgoletno delo pri vodenju Aktiva kmečkih žena Krško polje, je bronasto priznanje prejela Ljudmila Jeler,za dolgotrajno delo na kulturnem področju ter prizadevno v gasilstvu, pa je prav tako bronasto priznanje prejel Boštjan Arh. Sledila je še podelitev srebrne plakete katero je prejel Ivan Pečnik za dolgoletno požrtvovalno delo v društvih in krajevnih organizacijah. Letos je predsednik KS podelil tudi najvišje priznanje, naziv častnega krajana KS Leskovec pri Krškem,ki ga je prejel Edvard Komočar. Program je vodila Manca Marinčič ,svečana seja pa je bila glasbeno obarvana z mešanim pevskim zborom Pevskega zbora Laudate(Župnija Leskovec)pod vodstvom zborovodkinje Kristine Lovšin Salmič. Vsi prisotni so ob koncu bili pogoščeni z domačimi dobrotami Aktiva kmečkih žena, ter Društva ljubiteljev suhomesnatih dobrot.

 

Anton Hruševar

 

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2023 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija