V četrtek 31. maja je v popoldanskem času bila svečana otvoritev novih prostorov večnamenskega doma v KS Leskovec pri Krškem.

Vrednost naložbe katero je financirala Občina Krško je bila 2000 000 evrov,obsegala pa je rekonstrukcijo pritličja,nadstropja in stopnic. Z rekonstrukcijo so bili tako pridobljeni prostori za vsa aktivna društva,potem obnovljen prostor za delovanje KS,sejna soba in večnamenska dvorana,tako da so sedaj nastali vsaj osnovni pogoji za delovanje aktivnih društev v KS Leskovec pri Krškem. Kot je še dejal predsednik KS Jože Olovec, je v planu še ureditev okolice doma,(dovoz za invalide-klančina), PGD katero pa deluje že 126 let,pa si v nadstropju večnamenskega doma za potrebe druženja želi dograditi še večjo prireditveno dvorano. Svoje prostore imajo sedaj v obnovljenem objektu poleg KS še KD Leskovec pri Krškem,Območno združenje Rdečega križa Krško,Društvo izgnancev Slovenije,Društvo ljubiteljev suhomesnatih dobrot,Čebelarsko društvo Leskovec pri Krškem,Aktiv kmečkih žena in.. Simbolični ključ obnovljenega večnamenskega doma je predsedniku KS predal župan Občine Krško mag. Miran Stanko,celotna svečanost ali otvoritev pa je bila popestrena z Moškim pevskim zborom Lovske družine Krško,Krškim mažoretkam,Ročnodelsko sekcijo KD Leskovec pri Krškem,učencema OŠ Leskovec pri Krškem (Karolina Plevanč in Matevž Pirc),na harmonike sta zaigrala Jože Olovec in Matej Žokalj,predstavilo pa so se tudi člani Čebelarskega društva Leskovec pri Krškem,ki letos praznuje 9o let. Prireditev ali otvoritev je vodila Mirjana Marinčič,za pogostitev pa so poskrbele članice Aktiva kmečkih žena Krško polje in Društvo ljubiteljev suhomesnatih dobrot.

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2022 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija