V soboto 26. maja,je pod kozolcem in šotorom Okrepčevalnice Arh v Leskovcu pri Krškem, v sklopu krajevnega praznika,potekalo že 4. tekmovanje v kuhanju golaža.

Letos so sodniki in sodnice imeli kar veliko dela,saj je na tekmovanju sodelovalo kar dvanajst ekip,katere so predstavljale posamezne krajevne skupnosti. Tekmovali so: KS Dolenja vas, KS Gora, KS mesta Krško, KS Krško polje, KS Leskovec pri Krškem, KS Raka, KS Rožno-Presadol, KS Senovo, KS Senuše, KS Spodnji Stari Grad-Spodnja Libna, KS Veliki Podlog in KS Zdole. Strokovna komisija,ki je ocenjevala gostoto golaža,kuhanost mesa, začinjanje in izvirnost golaža, ter ustreznost sestavin in okusa z tradicionalnim, je ocenila,da je bil najboljši golaž in tako so zasedli 1. Mesto ekipa KS Spodnji Stari grad- Spodnja Libna,2. KS Dolenja vas in 3. Leskovec pri Krškem. Zmagovalni ekipi je pokal in penino predal župan občine Krško mag. Miran Stanko,drugo uvrščeni ekipi predsednik sveta KS Jože Olovec in tretji uvrščeni vodja organizacije golažijade Roman Logar,udeležencem pa so bili podeljeni tudi predpasniki in kape v spomin na tekmovanje. Kot je ob koncu še dejal Roman Logar,se zahvaljuje vsem krajanom KS,ki so pomagali pri uspešni izpeljavi 4. golažijade (prireditve se je udeležilo od 450-500 gostov),potem Okrepčevalnici Arh in PGD Leskovec pri Krškem. Prireditev je povezovala Staša Kerin,da pa so se prisotni lahko zavrteli v veselem ritmu glasbe, pa je poskrbel Ansambel Potep.

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2023 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija