V soboto 12. maja, je Društvo ljubiteljev suhomesnatih dobrot iz Leskovca pri Krškem, na prireditvenem prostoru Vinske kleti Krško izvedlo 5. Leskovško salamiado ter 22. finale slovenskih salamiad.

Ker so letos bili organizatorji obeh dogodkov ,so že v aprilu začeli sprejemati salame, klobase ,slanine in špehovke,katere so kasneje sodniki v prostorih vinske kleti Krško tudi ocenili. Zmagovalci po ocenah sodnikov 5. Leskovške salamiade so bili: 1. Mesto Janez Peterlin -Bela cerkev Šmarješke toplice, 2. Mesto Milan Janežič Škocjan in 3. mesto je pri salamah zasedlo Gostišče Felicijan Radna Boštanj,pri klobasah je bil 1. Alojz Žabkar,2. Boštjan Komljanec in 3. Stanislav Pflege, slanine pa 1. Ivan Prah, 2. Stanislav Zupančič in 3. Jožica Žibert,sledile pa so špehovke,kjer je 1. Žiga Sintič, 2. Silvo Vide in 3. Milan Janežič. Za 22. finale pa so se vzorci zbirali v Gostišču Kunst,hkrati pa so se pobirale tudi županove salame iz sosednjih občin,tudi te salame so se ocenjevale v prostorih vinske kleti Krško. Za 22. Finale slovenskih salamiad so salame ocenjevali: Franc Sotošek,Stane Zupančič, Milan Vrščaj, Braco Miroševič, Damjan Matko,Dejan Kokot in po njihovi oceni je najboljšo salamo izdelal in tako bil 1. Matjaž Peterlin (Šmarješke Toplice), 2. Milan Janežič (Škocjan)in 3. Andrej Košmrl (Novo mesto), pri županovih salamah pa je imel ali izdelal najboljšo Lado Petretič (Kostanjevica na Krki), 2. Srečko Ocvirk (Sevnica)in 3. Ratko Luzar (Šentjernej). Celotna prireditev je bila popestrena z Veseljkovim odrom,kjer so nastopili Ansambel Nemir, Ansambel Potep in Nuša Rojs, Tone Fornezzi -Tof,potem z domačimi dobrotami aktiva kmečkih žena Krško polje in Sremič,z suhomesnatimi izdelki DLSD Leskovec pri Krškem,ob nakupu vstopnice,pa se je lahko še vsak pogostil z toplo večerjo,na voljo pa je bila tako brezalkoholna pijača ,kot odlično vino PTP Cviček Vinske kleti Krško.

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2022 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija