Tudi letos je v Domu starejših občanov Krško, Milka Zagorc skupaj z prijatelji, znanci praznovala rojstni dan (26.11.2019) malo prej in to ponovno kot sama pravi (nedelja) na gospodov dan.

Letos kot presenečenje, so jo žal na vozičku v svečano v dvorano pospremili mladi muzikantje (Jože Olovec mlajši in Žokalj Matej) iz Leskovca pri Krškem,veselo popoldan ali druženje pa je bilo glasbeno obarvano z njenimi najljubšimi dalmatinskimi pesmimi, katere je prepeval vsakoletni muzikant Kasim Dučanović. Praznovanje je potekalo ob pripovedovanju veselih anekdot iz njenega življenja,hkrati pa je še vedno tudi sama zapela stare slovenske pesmi. Ena izmed anekdot je bila,kako sta se z pokojnim možem peljala z avtom v Krško,vendar je mož v bližini krškega dejal,da se jim je volan pokvaril,zato sta ga peljala k mehaniku.Po strokovnem pregledu je ugotovil,da imata prazno prvo gumo,zato je bil tako trdi volan. Čeprav si ji je zdravje malo poslabšalo,se je ob koncu praznovanja zahvalila vsem udeležencem,hkrati pa je vse povabila na naslednji rojstni dan (99),saj jo druženje,veselje,dobra volja drži pokonci.   

 

Anton Hruševar

 

KRAJEVNA SKUPNOST LSKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

 Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

07 49 05 130

© 2020 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. Anuška Motore s.p.