Morda je po oblakih,vročini in spari, bilo pričakovati da bo kaj hujšega,vendar si verjetno nihče ni mislil,da bo po toči nastalo še takšno neurje z tolikšno količino padavin.

Res,da so si nekateri zaščitili vrtove z mrežo proti toči,pa je toča ostalim vsaj večina, uničila vrtne pridelke,za nameček,da pa to ni bilo dovolj,pa je za njo nastal še tako močan naliv dežja,katerega so bile posledica premiki zemlje ali plaz. Že dalj časa se govori,kaj bi bilo potrebno narediti,da iz nekdanjega pokopališča za živali (sedaj nasad jabolk)ne bi več pritekala voda preko njiv,travnika ,mimo hiš na glavno cesto (bili samo pogovori ali besede)sedaj pa upamo,da se ob tem plazu bo tudi kaj ukrenilo,ali tudi fizično začelo delati na temu. Veliko let ob večjem nalivu,oz ko se njive oz. spodnje parcele pod nasadom nasičijo z vodo ,rešujemo nalive z raznim preusmerjanjem vode,kar pa je posledica,da se izteka na glavno cesto Leskovec Senuše,od kar pa je bila prenovljena cesta v Leskovcu pri Krškem in seveda tudi kanalizacije,pa odvodni jaški pri nas ne požirajo več vode. Kot je razvidno po slikah,je plaz povzročil še več preglavic,kot dosedanji nalivi,saj je neurje oz vodo prinesla na spodnje parcele. Po besedah sokrajanov so na ta dan imeli tudi veliko dela,saj jim je zalivalo garaže,kletne prostore,drugje v kraju pa so imeli probleme z podrtimi drevesi na dvorišču. Ob tem se zahvaljujem leskovškim gasilcem za ponujeno pomoč. 

 

Anton Hruševar

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

 Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

07 49 05 130

© 2021 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. Anuška Motore s.p.