Ob krajevnem prazniku so tudi letos 1. junija v Leskovcu pri Krškem na svečani seji podelili jubilejna priznanja.

 

Gostja slovesnosti direktorica občinske uprave Melita Čopar,je v svojem nagovoru dejala,da so v krajevni skupnosti Leskovec pri Krškem izvedli veliko pomembnih projektov ali del,največji pa je bil verjetno ureditev Ulice Anke Salmičeve,kjer so poleg posodobitve izvedli tudi na dolžini 600 metrov ostalo infrastrukturo. Po nagovoru predsednika sveta KS Leskovec pri Krškem Jožeta Olovca,sta tako skupaj podelila priznanja letošnjim nagrajencem. Za 20 let delovanja, je letos prejelo jubilejno  priznanje Kulturno društvo Leskovec pri Krške,katero je prevzel predsednik društva Filip Černelič,za 30 let uspešnega dela je bilo podeljeno družbi Segrad(prevzel direktor Jernej Starc) in za izvajanje poslovne dejavnosti v KS Cvetličarna Lilija (Jožica Žabkar),za 50 let uspešnega delovanja in ter podporo pri razvoju kraja pa podjetje Žaren (Jernej Žaren).Bronasti priznanji sta prejela Andrej Kerin(predsednik Kluba borilnih veščin Dren) in Alojz Salmič (predan aktivist na različnih področjih), srebrno priznanje pa Borut Arh (profesor športne vzgoje,član sveta KS,za predano delo v PGD Leskovec pri Krškem, poveljnik GZ Krško).Najvišje zlato priznanje je letos prejel Jože Arh,kateri je bil na športni dejavnosti aktiven 55 let,aktiven član Združenja rezervnih starešin in ustanovitelj strelske sekcije. Slovesnost je povezovala Mirjana Marinčič,svečana seja in podelitev pa  je bila popestrena z kulturnim programom Janeza Bizjaka (recital) in učencem solo petja Janom Arhom.  

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2023 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija