Društvo ljubiteljev suhomesnatih dobrot,je v sklopu svojega letnega plana ali programa izvedlo tako imenovani Debatni sestanek.

 

V prostorih KS Leskovec pri Krškem, so se tako zbrali sodniki ali ocenjevalci pretekle leskovške salamiade, da se pogovorijo kako se in so ocenjevali tekmovalne salame. Na debatnem sestanku je predsednik društva  Jože Petkovšek poleg sodnikov: Žibert Martina, Damjana  Bizjaka, Jožeta Petkovška, Jelen Franca, Menič Jožeta, Pflege Staneta, Matjaža Božiča, Kristine Ogorevc Račič, strežačev Jožeta Turšič,Matjaža Gomilšek in rezača salam Milana Janežiča,povabil še profesorja iz kmetijske šole Grm Dragota Košaka in Damjana Matko iz Škocjana. Pred ocenjevanjem že nagrajenih salam,se je Drago Košak zahvalim za povabilo,hkrati pa povedal,da je napaka,da se morda zaradi korone ali drugih razlogov skoraj zmeraj sodniki snidejo po ocenjevanju ne pa prej,da se dogovorijo glede samega ocenjevanja. Po vsaki ocenjeni salami je vsak sodnik povedal svoje mnenje o njej,kar pa je bilo tudi namen tega snidenja,skratka so poizkušali uskladiti kaj je bistvo pri oceni  v bodoče,da ne pride do prevelikega odstopanja med ocenjevanjem posameznika,saj ima vsak svoj okus. Kot je še dejal,je ta debatni krožek zelo pozitiven,saj z njim tako negativne kot pozitivne izkušnje prenesejo v naslednje leto,da pride do čim manj napak. 

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2023 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija