V krajevni skupnosti Leskovec pri Krškem smo obeležili 30. obletnico, ene od prelomnih bitk, bitke v Krakovskem gozdu, ki se je odvila 2. julija 1991.

 

V spomin na to bitko in v čast vojakov oz. pripadnikov teritorialne obrambe , ki so se borili proti takrat močnejšemu sovražniku, smo,na pročelje gasilskega doma, namestili spominsko ploščo in vanjo vklesane verze I.Grudna. V svojo sredo smo povabili pripadnike intervencijskega voda in predstavnike veteranov osamosvojitvene vojne. Kot je bilo poudarjeno, je zmaga v Krakovskem gozdu, bleščeča tudi v vojaškem pogledu izbojevana proti močnejšemu nasprotniku. Prav uspešen in odločen oboroženi upor pa je kasneje pripravil prostor za diplomacijo, ki nam je, po 140 letih, odkar smo prvič postavili svoje zahteve, prinesla svojo državo. Predlagano je bilo oz podan je bil tudi predlog, da bi v bodoče prav vsako leto, ob istem času in na istem mestu ,pripravili srečanje vseh veteranov osamosvojitvene vojne iz občine Krško. Seveda se je prireditev zaključila s pogostitvijo in druženjem. Torej, na snidenje ob letu!  

 

Tekst: Jože Olovec  

Foto: Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2023 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija