V soboto 23. aprila je Društvo Ljubiteljev Suhomesnatih Dobrot na Tržnici v Krškem  izvedlo 8. Salamijado.  

Tudi letos je komisija v sestavi: Drago Košak-predsednik,Dušan Lipej,Štefan Kiler, Kristina Ogorevc Račič,Braco Miloševič in Martina Žiberta zopet imela veliko dela, saj je morala oceniti 40 salam in 20 špehovk. Tako pri salamah kot pri špehovkah so ocenjevali  zunanji  izgled,vonj,prerez in okus. Po njihovi oceni je najboljšo salamo izdelal oz. je zasedel 1. mesto Matjaž Peterlin iz Bele cerkve-Šmarješke Toplice,2. mesto Pavle Vidic –Straža in 3. mesto Rado Črtalič-Boštanj. Pri špehovkah pa je najboljšo izdelal- 1. mesto Boštjan Sintič Dol. Pirošica –Cerklje ob Krki,2. je bilo Društvo Ljubiteljev Suhomesnatih Dobrot – Leskovec  pri Krškem ,3. pa je bil Božič Matjaž –Leskovec pri Krškem. Po oceni komisije je bil najboljši domači izdelovalec salam Tomaž Pflege,kateri je  v kategoriji salam osvojil 14. mesto.  Priznanja  in medalje je skupaj z povezovalko Mojco Kranjec podelil predsednik društva Jože Petkovšek,ob zvokih ansambla Šentjanci  pa so ob izmenjavi mnenj o salamah in špehovkah nadaljevali še pozno v noč.   

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2022 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija