V četrtek,3.11.2022 so se zbrali člani Društva izgnancev Leskovec na srečanju, kjer so počastili 30. letnico ustanovitve KODIS in DIS.

Prišlo je več kot 70 članov. Najprej so si ogledali film o izgnanstvu, ki je bil posnet v okolici Brestanice. Nato je predsednica ga. Anica Baznik pozdravila vse prisotne in povabljene. Tajnica ga. Zdenka Žičkar je opisala pridobitve statusa izgnanca ali begunca in delo naše KODIS v obdobju 30 let. Sledil je kratek,a prisrčen kulturni program. Do srca so nam segle pesmi, ki sta jih v duetu zapeli mati in hči - Anica in Bernardka Zorko. Naše srečanje sta pozdravila predsednika KS Leskovec in Senuše – g. Jože Olovec in g. Jože Tomažin, predsednik KODIS Krško g. Justin Božič in podžupanja Mestne občine Krško ga. Ana Nuša Somrak. Pridne mlajše članice so pripravile okusne prigrizke, odlično pecivo, dobro kapljico ter nas pogostile. Prisotni so veselo kramljali in obujali spomine na čas izgnanstva. Vsi pa so bili enotnega mnenja,da vojne ne bi radi doživeli nikoli več.

 

Zdenka Žičkar    

Foto: Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija