Z podelitvijo zlatih znakov  priznanj in kulturnim programom, je Zveza sonček 5. oktobra v Kongresnem centru Brdo, slovesno obeležila 40 let svojega delovanja.

Predsednici Nataši Solomun,so zlati znak Zveze Sonček  podelili za dolgoletno izjemno uspešno vodenje Društva za cerebralno paralizo Sonček Posavje.Društvo Sonček Posavje deluje v lokalnem okolju že od leta 1995, Nataša Solomun pa je njegova predsednica od leta 2012. Z zagnanostjo in predanostjo vodi društvo, ki ponuja zelo širok program za vse člane: hipoterapija, terapija halliwick, delovna terapija, terapija z gongi, glasbene terapije, nevrofizio terapija, reflekso terapija, zdravstveno terapevtske kolonije, potapljanje in druge vodne aktivnosti, pohodništvo za invalide, vadba za gibalno ovirane, ples na invalidskih vozičkih, počitniško varstvo itd. Društvo odlično sodeluje z drugimi društvi v lokalnem okolju: z razvojno ambulanto in celotnim timom Zdravstvenega doma Krško, z razvojnimi vrtci v Posavju, Osnovno šolo Mihajla Rostoharja, dejavno je tudi v delovni skupini in-Planinec Planinske zveze Slovenije, ki snuje pohode v okviru akcije Gibalno ovirani gore osvajajo. Ker je za dobro delovanje društva ključno povezovanje, se v društvu povezujejo s prostovoljci, ki prihajajo iz različnih društev. Predsednica društva Nataša Solomun s svojo energijo in srčnostjo pomembno vpliva na širok nabor aktivnosti društva ter vsem članom da možnost in priložnost, da so lahko aktivni, če le želijo biti. Zlati znak so prejeli še Helena Kos,Martin Lažeta , Smiljana Urh Milanović in Lojze Tomažič, slavnostna govornika pa sta bila dr. Jasna Murgel- predsednica Zveze Sonček in častni pokrovitelj prireditve predsednik Državnega sveta RS Marko Lotrič.   

 

 

Društvo Sonček Posavje 

Foto: Anton Hruševar

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija