V petek 31. maja,so se na svečani seji v na novo prenovljenem Domu krajanov najprej poklonili spominu Leskovčanov, kateri so bili za časa vojne izseljeni v tujino,po vojni pa so se vrnili na požgane ali izropane domove.

Sledil je nagovor predsednika sveta MČ Leskovec pri Krškem Jožeta Olovca,ki je izpostavil dosedanje izvedene načrte,ter plan še za v bodoče. Omenil je predvsem že dograjene prostore gasilskega doma,po 70-tih letih prenovljene prostore nekdanje dvorane,sedaj Dom krajanov z približni 180 sedeži,obnovljeno je bilo 12 lokalnih cest,prav tako pa potekajo dela na gradu Šrajbarski turn,na katerem je bila obnovljena streha,nekaj tudi v notranjosti,na odvodnjavanju meteornih vod pa se še dela. V planu je še postavitev  obeležja slikarju Janetu Wolfu,postavitev doprsnega kipa botaniku Alfonzu Paulinu,ter sprememba nezazidljivih zemljišč v zazidljive …Podžupan MO Krško Janez Jože Olovec, pa je predstavil investicijske načrte katere ima MO Krško v planu na območju MČ Leskovec pri Krškem. V planu je ureditev šolske poti na Grebenčevi cesti,obnovitev Sejmiške ulice,izgradnja parkirnih prostorov pri pokopališču,postavitev avtomatiziranega sistema izposoje koles pri gasilskem domu,kot podžupan pa je ponosen na mestno četrt, skupaj z sodelavci na občini pa si prizadevajo, da bodo z medsebojnim  sodelovanjem,razumevanjem,uspeli uresničiti zadane cilj. Sledila je podelitev jubilejnih priznanj,katere sta podelila predsednik sveta MČ Leskovec pri Krškem in podžupan MO Krško. Jubilejno priznanje za 30 let delovanja so prejeli: Tiskarna Grafit Vladimir Abram s. p., podjetje TIM inženiring in trgovina, Mešani pevski zbor Župnije Leskovec, za 40 let delovanja: Gradbeništvo in prevozi Jože Kodrič s. p. Bronasta priznanja: Filip Černelč za večletno aktivno in prizadevno delovanje na področju ljubiteljske kulture, Gregor Lekše –prav tako za aktivno delovanje na področju kulture, , Sonja Levičar –za dolgoletno aktivno delovanje na področju ljubiteljske kulture in Jože Turšič –za prizadevno delovanje v raznih društvih ter organizacij krajevnih prireditev. Srebrna priznanja: mešani pevski zbor Župnije Leskovec,katerega je prejela zborovodkinja Kristina Lovšin Salmič. Slovesnost Mestne četrti Leskovec pri Krškem je povezovala Manca Marinčič,prireditev pa je bila popestrena z otroškim pevski zborom Osnovne Šole Leskovec Pri Krškem ,katerega vodita Klavdija Mirt in Tamara Vardič,ter tenoristom Markom Železnikom ob spremljavi pianistke Estere Cetin.  Ob bogati ponudbi domačih dobrot Aktiva kmečkih žena krško polje,druženje  pa se je nadaljevalo v zgornjih prostorih gasilskega doma in seveda pogovori,kaj in kako bi se še dalo narediti.     

 

Anton Hruševar

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2024 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija