V petek 31.5., so v Leskovcu pri Krškem na slavnostni seji, katera je posvečena spominu na vrnitev izgnancev v domači kraj po 2. Svetovni vojni,podelili bronasta, srebrna, zlata priznanja s plaketami ter jubilejna priznanja.

 

Bronasta priznanja KS Leskovec pri Krškem,katera je podelil predsednik Sveta KS Leskovec pri Krškem Jože Olovec so prejeli : za dolgoletno delo na področju plesnih dejavnosti Anika Antolič Miler,Helena Rogič za delo na področju prostovoljstva in v KO Rdečega križa,ter Ivan Kranjčevič za dolgoletno delo na področju urejanja prostora in izgradnje objektov za javno uporabo. Srebrnoplaketo je prejel Miha Letnar  za delo na področju razvoja gasilstva,zlato priznanje in plaketo pa je prejel Jože Pirc za dolgoletno delo na področju obrti,za finančno podporo lokalnim društvom in ostalim organizacijam,za delovanje v organih krške obrtno podjetniške zbornice in…Sledila je podelitev jubilejnih priznanj,katera pa so prejeli: za 30 let delovanja podjetje Nova,za 40- letnico VDC Krško-Leskovec in podjetje KIM,potem za 50 letnico podjetje TIPS,za 70-letnico PGD Velika vas. V slavnostnem nagovoru je predsednik sveta KS  Leskovec pri Krškem izpostavil še samo problematiko v KS,od spremembe prometnega režim,objekta za prireditve,fitnesa na prostem,avtobusno postajališče izven vozišča,ureditve vzdrževalnika vode v Gorenji vasi,vse to in še veliko drugega pa bilo mogoče urediti le ,če bojo krajani strnili vrste,saj kot pravi stari pregovor, le v slogi  se da veliko narediti. Zbrane krajane je pozdravil tudi podžupan Občine Krško Silvo Krošelj,kateri pa je izpostavil večje investicije na območju KS,ki bodopotekala (nekatera že)v letošnjem letu. Slavnostna seja je bila pod vodstvom zborovodkinje Damjane Mlakar  glasbeno – pevsko  obarvana z zborom Lastovke in skečem KD Leskovec pri Krškem,slavnostno sejo je povezovala Manca Marinčič, pogostitev z domačimi dobrotami pa so pripravile Aktiv kmečkih žena Krško polje.  

 

Anton Hruševar

 

KRAJEVNA SKUPNOST LSKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

 Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

07 49 05 130

© 2020 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. Anuška Motore s.p.