V soboto 5.10.,so ob svetovnem dnevu cerebralne paralize »JAZ SEM TUKAJ«, na Športnem igrišču v Spodnjem Starem Gradu, Društvo Sonček Posavje in Društvo ljubiteljev motorjev Matija Gubec, tudi letos izvedli že tradicionalni kostanjev piknik.

Res,da je zjutraj malo deževalo,vendar sončki ne bi bili sončke,če ne bi z sabo pripeljali sonca in veliko pozitivne energije. Po okrepčilu tako z hrano (palačinkami,kostanjem in pečenimi mesnimi dobrotami,čajem..),je predsednica Društva Sonček Posavje Nataša Solomun, vsem navzočim predstavila namen branja poslanice in zelenih balonov. V poslanici je bilo zapisano,da je svetovni dan cerebralne paralize družbeno gibanje, katerega cilj je širše predstaviti to možgansko okvaro, spregovoriti o njej in se zavzemati za takšno skupnost, ki jo bo sprejemala brez predsodkov. Vizija tega gibanja je vsakomur s cerebralno paralizo zagotoviti enake pravice, dostopnost in enake možnosti kot jih imajo drugi ljudje. Ta dan je priložnost, da opozorimo na nujnost odpravljanja razlik med vsakodnevnimi okoliščinami in realnimi zmožnostmi oseb, ki živijo s posledicami cerebralne paralize. To vizijo lahko pomaga uresničevati vsakdo od nas v svojem okolju. S skupnimi močmi lahko vplivamo tudi na globalne družbene spremembe. Po nagovoru predsednika Društva ljubiteljev motorjev Matija Gubec Matjaža Gomilška in podpredsednice Občine Krško Ane Nuše Somrak,pa se je ob zvokih ansambla BB Thing pevke Andreje podelitvi simboličnih daril kozmetične industrije Farmasi in seveda daril članice DLM Matija Gubec, ter nastopom mažoretk iz Dobove,nadaljevalo veselo druženje z različnimi aktivnostmi ali igrami. Društvo Sonček Posavje se zahvaljuje vsem,ki so kakorkoli pomagali,da so naši člani (udeležencev 170) lahko preživeli tako čudovito soboto in upa,da se drugo leto zopet srečamo v tako velikem številu. 

 

Anton Hruševar  

 

Logotip Krajevna skupnost Leskovec

KRAJEVNA SKUPNOST LESKOVEC PRI KRŠKEM

Ulica 11. novembra 24,

8273 Leskovec pri Krškem

Ikona - email Ta e-poštni naslov je zaščiten proti smetenju. Potrebujete Javascript za pogled.

Ikona - telefon 07 49 05 130

© 2023 KS Leskovec pri Krškem, Vse pravice pridržane. 5ka. Agencija